11 grudnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Krzydlinie Wielkiej odbyła rada pedagogiczna na temat Jak wpłynąć na poprawę wyników egzaminów zewnętrznych nie tylko z języka polskiego…..

11 grudnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej odbyła się szkoleniowa rada pedagogiczna na temat Jak wpłynąć na poprawę wyników egzaminów zewnętrznych nie tylko z języka polskiego…..

Pani dyrektor Bożena Szpak wraz z doradcą przywitały wszystkich i życzyły, aby podczas tej rady w głowie każdego nauczyciela obudziły się refleksje i zapał do bycia kreatywnym.

 Rada pedagogiczna została poprowadzona przez panią Danutę Haller – doradcę metodycznego nauczania języka polskiego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wołowie.

Podczas szkolenia omówione zostały następujące zagadnienia:

  1. Motywowanie i styl nauczania.
  2. Osobowość nauczyciela.
  3. Dzieci z pokolenia alfa.
  4. Obszary z podstawy programowej, jako klucz do osiągnięcia celów edukacyjnych.
  5.  Piętnaście kroków do sukcesu na egzaminie ósmoklasisty, czyli działania polonisty i każdego nauczyciela, które przyczyniają się do podniesienia efektów kształcenia.
  6. Metody i techniki multisensoryczne.
  7. Praca z wykorzystaniem fiszki autokorektywnej.

Podczas spotkania prowadząca zaprezentowała również nauczycielom pomoce dydaktyczne, gry i zabawy, które mogą z lekcji uczynić ciekawe i efektywne spotkanie w myśl powiedzenia nauka poprzez zabawę. W odróżnieniu od tradycyjnych, biernych metod nauczania, aktywne metody aktywizują uczniów pobudzając ich ciekawość, kreatywność oraz samodzielne myślenie.

Podczas szkolenia poruszono kwestię osobowości nauczyciela-koniecznie człowieka otwartego, refleksyjnego z głową pełna pomysłów. Kreatywność, czyli pomysłowość, nowość, działanie, tworzenie, poszukiwanie, refleksja, analiza, ewaluacja; to wymyślanie, eksperymentowanie, tworzenie czegoś nowego, to także popełnianie błędów. Kreatywność łączy się ściśle  z twórczością. Jako, że kreatywność to cecha bardzo ceniona i poszukiwana na rynku pracy, należy ją jak najczęściej stosować i wykorzystywać na lekcjach.

W szkoleniu wzięło udział 18 nauczycieli.

Doradca dziękuje wszystkim za wspólny czas, przyjazną atmosferę i możliwość wymiany doświadczeń.

 Doradca metodyczny Danuta Haller

Foto galeria: