Home  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

MAGIA KOLĘD I PASTORAŁEK - 04.01.2018 LO w Wołowie


Magia kolęd i pastorałek w językach obcych

Boże Narodzenie to wyjątkowe misterium radości, to czas niezwykły dla każdego człowieka, to pora świątecznych życzeń i śpiewania kolęd. Dnia 4 stycznia 2018 r. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie rozbrzmiewało kolędami i zamieniło się w świąteczną, a zarazem muzyczną scenę, na której każdy mógł przeżyć czar „Magii Kolęd i Pastorałek”. Wszystkich zaproszonych gości powitała Dyrektor PCE i PPP w Wołowie Pani Krystyna Adaśko.

Świąteczny nastrój wprowadziła uczennica wołowskiego liceum Aleksandra Jasińska śpiewając po polsku kolędę „ Oj maluski maluski”.

W tegorocznej Magii zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie wystąpili uczniowie reprezentujący 10 szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu wołowskiego:

1.Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starym Wołowie.
2.Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubiążu, 
3.Szkoły Podstawowej nr 1 im.Powstańców Śląskich w Wołowie, 
4.Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej,
5.Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, 
6.Szkoły Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie,
7.Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie, 
8.Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie,
9. Szkoła Podstawowa im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie
10. Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Godzięcinie.

Na zakończenie wystąpiła ponownie uczennica z wołowskiego liceum Anna Gajowczyk, która zaprezentowała wzruszającą  „Kolędę dla nieobecnych”. 

 

 

 


Wiodącym językiem był jak co roku angielski, ale nie zabrakło także kolęd w języku niemieckim. Wszyscy mieli wyśmienitą okazję posłuchać zarówno tradycyjnych pastorałek w znanych aranżacjach, jak i w nowoczesnej rockowej wersji. Wielu uczniów występowało z własnym akompaniamentem, a niektórzy śpiewali acapella. Każdy zespół otrzymał upominek, natomiast dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz placówek powiatu wołowskiego podziękowanie za zaangażowanie i czynny udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

                             Ewa Nowak, doradca metodyczny języków obcychData dodania: 2018-01-08 Powrót do góry