Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - informacje dla rodziców, przydatne materiałyDrodzy Rodzice,

 

          W obecnym czasie, gdzie spędzacie czas z swoimi dziećmi w domu chcemy być dla Was źródłem pomysłów i inspiracji do zabawy i  rozwoju która pomoże Wam i Waszym dzieciom na dalszy optymalny rozwój posiadanego potencjału.
Udostępniamy Wam pomysły, bo  Wczesne Wspomaganie  Rozwoju trwało nadal. Pamiętając maksymę: jeśli nie idziemy do przodu, to cofamy się wstecz.
           Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że dobrze potraficie spędzać czas ze swoimi dziećmi. Od początku jesteście ich pierwszymi nauczycielami. Chcemy Was nadal inspirować, wskazać sposoby spędzania wolnego czasu, by pomóc w tej trudnej sytuacji.
         Uczestniczycie już długo w zajęciach wczesnego  wspomagania. Wasze dzieci do tej pory  naszymi wspólnymi siłami osiągnęły już tyle ile było możliwe. Jesteśmy w trakcie  procesu  wczesnego wspomagania Waszych  dzieci. Mamy nadzieję, że już niebawem wszystko wróci do normalności. Tęsknimy za Wam i dziećmi i wirtualnie chcemy mieć z Wami kontakt.

Poniżej link do strony, na której znajdą Państwo opowiadanie " O wirusie, który nosił koronę...". Krótka historia, która w przystępny sposób oswoi dzieci z tematem wszechobecnego wirusa.

https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html?fbclid=IwAR1yDTvE8Cq0-tbvvXccd7AScr2id6F7qm7XdD0SoGFBLxFoe2XCnubmTeI

Zachęcamy również do regularnego odwiedzania strony związanej z programem, "Zdrowo i sportowo". Organizatorzy proponują cykl materiałów do wykorzystania w domu.

http://zdrowoisportowo.edu.pl/blog/

Z uwagi na obecną sytuację wydawnictwo Nowa Era zdecydowało się udostępnić darmowe kody dostępu do portalu dzieci i rodziców Balon Blum. Balon Blum to gra edukacyjna, która pomaga rozwijać koordynację oko-ręka, sprawność manualną, logiczne myślenie, a także percepcję wzrokową i słuchową. Każdy kod umożliwia nielimitowany dostęp do gry edukacyjnej dla jednego dziecka.

https://m.me/nowaeradlaprzedszkola?ref=w9769135

Po pobraniu kodu, wystarczy wejść na stronę https://balonblum.pl i założyć konto. Gra działa na komputerze lub tablecie, ale nie na smartfonach.

 

 

Pozdrawiamy ciepło i życzymy dużo zdrowia dla dzieci, dla Państwa oraz wszystkich bliskich.
Alina  Grejner, zespół WWR

 

 

 

Polecamy również pozycje książkowe, które mogą Państwa zainspirować do pracy ze swoim dzieckiem w domu lub rozwinąć Państwa wiedzę na temat rozwoju dziecka i metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych, kryzysowych czy nowych wyzwaniach:

1.      Franczyk A., Krajewska K., Zabawy i ćwiczenia na cały rok, Impuls, Kraków 2009;

2.      Goddard Blythe S., Jak osiągać sukcesy w nauce? Uwaga, równowaga i koordynacja, PWN, Warszawa 2015;

3.      Minor E., Minor M., Poznanie przez działanie, Difin, Warszawa 2009;

4.      Karaskova V., Zabawy ruchowe dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, GWP, Gdańsk 2004;

5.      Minczakiewicz M. E., Zabawki i propozycje zabaw dla dzieci o prawidłowym i zaburzonym rozwoju, Wydawnictwo HARMONIA, Gdańsk 2012;

6.      Rose C., Gordon D., Zabawy fundaMentalne, przewodnik od narodzin do 6 lat, transfer LEARNING Solutions, Gdańsk 2000  .

Małgorzata Tokarczyk, zespół WWR

Data dodania: 2020-03-26 Powrót do góry