Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

Lekcja ciekawej lektury


 

Szanowni Państwo,

wydawnictwo    MAC w obecnej chwili bardzo wspiera nauczycieli  w prowadzeniu zajęć, dlatego w ramach działań  Kompleksowe rozwiązania dla edukacji przygotowuje na zajęcia lekcyjne pomoce w formie filmów .

Zachęcam do obejrzenia filmu - materiału na lekcję języka polskiego w klasie 5 na temat:W świecie marzeń i wynalazków  przygotowaną przez pana Dariusza Martynowicza.  Jest to lekcja z wykorzystaniem treści mitu O Dedalu i Ikarze.


Oto link:

https://www.youtube.com/watch?v=P-CYUkdH3vE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1I8RaSIxsvY3pcgiYP1Nsv-9qCZiGB2SGllgGnAtNdZkt4H3Iytx0Vaek

 

Jeśli uznacie Państwo, że jest to ciekawy sposób przekazania wiedzy uczniom, możecie wykorzystać ten film na swojej lekcji online. 

 

Chcę również zaproponować Państwu jeszcze jeden film, promujacy książkę Jordana Shapiro - Nowe cyfrowe dzieciństwo. Jest w niej wiele sugestii na temat,  jak wychowywać dzieci, by radziły sobie w usieciowionym świecie.

Prowadzi transmisje na żywo Pan Belfer - nauczyciel z Internetów. Bardzo spodobało mi się jego stwierdzenie: Gry to interaktywna książka. Myślę, że cyfrowa rozrywka wpływa na nasze płaszczyzny życiowe.

Zachęcam zarówno Nauczycieli jak i Rodziców do  posłuchania:

 https://www.facebook.com/PanBelfer/videos/237209884020913


Dla zainteresowanych dodam, że książkę można zakupić

tutaj (teraz w promocyjnej cenie startowej):

https://bit.ly/NoweCyfroweDziecinstwo

 

                     Serdecznie Państwa zachęcam. Ja już ten materiał wykorzystałam .

 

 Pozdrawiam -   doradca metodyczny nauczania języka polskiego – Danuta Haller

Data dodania: 2020-04-30 Powrót do góry