Działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie będą szczególnie ukierunkowane w obecnym roku szkolnym na pomoc uczniom, nauczycielom oraz rodzicom w ponownym odnalezieniu się w nauczaniu stacjonarnym po powrocie z wakacji oraz z nauczania zdalnego.
Proponowane oddziaływania:
- Koordynatorzy Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów, Pedagogów i Logopedów zorganizują spotkania w celu wymiany informacji dotyczących potrzeb placówek z gmin Wołów, Wińsko, zebrania oczekiwań, omówienia możliwych aktualnych form wsparcia ze szkół ze strony pracowników Poradni.
- Prezentowanie na stronie internetowej (www.wolowpce.pl) oraz Facebooku Poradni wartościowych materiałów dotyczących reintegracji uczniów, wsparcia emocjonalnego, możliwych miejsc szukania pomocy w związku z występującymi po okresie izolacji problemami.
- Przeprowadzenie w wybranych szkołach zajęć reintegracyjnych dla uczniów (po wcześniejszym zgłoszeniu przez nauczycieli, pedagogów, psychologów szkół takiego zapotrzebowania).
- Przeprowadzenie prelekcji dla rodziców i nauczycieli w zakresie reintegracji dzieci i młodzieży, możliwych trudności występujących u uczniów w związku z pandemią oraz nauczaniem zdalnym (po wcześniejszym zgłoszeniu przez nauczycieli, pedagogów, psychologów szkół takiego zapotrzebowania).
- Przeprowadzenie zajęć psycholoedukacyjnych rozwijających kompetencje rodzicielskie „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w Poradni (w formie online lub stacjonarnej). Na listę chętnych można się zgłaszać pod numerem Sekretariatu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie (71 389 25 46).
Zapraszamy do indywidualnych konsultacji telefonicznych zarówno wychowawców i specjalistów ze szkół, jak i rodziców, z pracownikami Poradni- po wcześniejszym umówieniu się na konsultację telefoniczną ( 71 389 25 46).
Zachęcamy rodziców do zgłaszania problemów uczniów przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną, umawianiu się na konsultacje ze specjalistami Poradni (psychologiem, pedagogiem, logopedą), w celu udzielania wsparcia dzieciom w ich funkcjonowaniu (konieczne wcześniejsze umówienie się na konsultację, tel. 71 389 25 46).